#5 — Az első UX Designer önéletrajzod

Győztes stratégia, hogy az önéletrajzod átjusson a HR rostáján.

#5 — Az első UX Designer önéletrajzod

Egy jó önéletrajz sorsdöntő lehet. A jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben pedig ez hatványozottan is igaz. Rengeteg a jelentkező és viszonylag kevés a szabad pozíció. Ne egy rosszul összerakott önéletrajzon bukj el. Legalább juss el a személyes interjúig. Ezért is tartom fontosnak, hogy alaposan is kitárgyaljuk ezt a témát.

Karrierem során átnéztem már pár száz önéletrajzot, portfóliót. Csak a két utolsó UX-es pozícióra amit meghirdettünk külön-külön nagyjából 160 jelentkezés érkezett. Pár éve még örültünk ha volt pár tucat jelentkező, most pedig már extra teher kiválasztani azt akivel szóba is akarunk állni közülük. Szóval nagyjából ezzel fogsz te szembekerülni amikorra végre kijutsz a munkaerőpiacra.

Amennyiben külföldi állásokat pályázol meg, ezt a számot nyugodtan felszorozhatod. Szóval ha most épp azon gondolkozol, hogy befizetsz a Google-féle UX kurzusra és utána beveted magad a szabadúszó létbe és külföldi távmunkákat keresel, sokkal rosszabb pozícióból fogsz indulni, mint azok akik itthon néznek az első UX-es munkájuk után. Igen, valóban több a lehetőség, de ahogyan már korábban is írtam, százezer* fölött jár azok száma akik elvégezték a kurzust és a többségük még mindig a munkaerőpiacon van. Ráadásul sokuk a te fizetési igényed töredékével is beérné. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak azt, hogy aki mindenáron ilyen célt tűz ki maga elé, az ezzel kell, hogy számoljon majd.

De ekkora verseny mellett mégis hogyan lehet kiemelkedni kezdőként? Főleg ha nem tudunk még egyetlen egy UX-es munkahelyet sem felsorolni az önéletrajzunkban? Cseppet sem lehetetlen, csak ismerned kell a megfelelő stratégiát ahhoz, hogy a te önéletrajzod maradjon végül legfelül. Én már több alkalommal is vettem fel olyat aki a UX-ben kezdő volt, mert alkalmasabbnak bizonyult, mint a senior jelentkezők. De ehhez az kellett, hogy felkeltsék az érdeklődésünket és ne dobjuk ki az önéletrajzukat azonnal.

📬
A motivációs levél szintén része egy pályázatnak, de erről a témáról nem lesz szó a tananyagban, mivel nincsenek hozzá meghatározva általános formai követelmények, és egyéb tartalmi szabályok. Viszont rengeteg tanács van az interneten azzal kapcsolatban, hogy miként kell jó motivációs levelet írni, így én már nem foglalkozom vele ennél részletesebben. Ezen felül én mindig a személyes interjút preferáltam és ott derítettem ki a jelentkező szándékait, így a motivációs levelek az én fontossági listám legalján vanak. Ettől függetlenül ha kérik az álláshirdetésben, mindenképpen csatolnod kell egyet, mert a HR valamilyen, még általam sem ismert okból kifolyólag szereti olvasgatni.

This post is for subscribers only

Already have an account? Sign in.